II Leśny Rodzinny Rajd Rowerowy – Kobyla 2014

Z okazji Dnia Dziecka, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowało „II Leśny Rodzinny Rajd Rowerowy – Kobyla 2014.

Na starcie zgłosiło się 110 osób. Najmłodszy uczestnik z Wodzisławia Śląskiego miał niespełna 2 lata, a najstarsza uczestniczka – mieszkanka Kobyli 70 lat.

O godzinie 9,15 peleton eskortowany przez bojowy wóz strażacki i konny zaprzeg pomocy medycznej wyruszył na szlak. Trasa wiodła leśnymi duktami i dróżkami wśród malowniczych pól w pobliżu Kobyli.

W drodze zatrzymano się w pobliżu niegdysiejszego młyna, o jego histirii opowiedziała Pani Regina Knura .
Na kolejnym przystanku uczestnicy podziwiali młody zagajnik liczący 800 drzew, posadzonych przez dzieci w ramach akcji „ 800 drzew na 800 lat Kobyli” w kwietniu 2012 roku.

Uśmiechniętych, choć trochę zmęczonych rowerzystów członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla wraz z gospodarzami obiektu – LKS Płomień Kobyla zaprosili do wspólnego pieczenia kiełbasy. Przy ognisku gwar, śmiechy i wspomnienia z trasy towarzyszyły wspólnemu biesiadowaniu.
Niewątpliwą atrakcją była możliwość przejazdu bryczką zaprzęgniętą w dwa prześliczne kasztanowate konie, udostępnioną przez Michała Węglorza, a powożoną przez Patryka Szyrę.
Przed południem peleton ruszył do Sali Gminnego Ośrodka Kultury, tu dzieci raczyły się puszystą watą cukrową, słodyczami i napojami. Zaproszeni goście z Raciborskiej Fundacji ProAktywni. zaprezentowali mistrzowski pokaz sprawnościowy Speed Stacks. Wielu chętnych nauczyło się tej trudnej sztuki i ciekawych sztuczek. Wśród młodych adeptów Speed Stacks – uczestników rajdu rozegrano zawody w układaniu kubków na czas.
Wszystkim uczestnikom wręczono certyfikaty ukończenia rajdu, a zawodnikom Speed Stacks nagrody rzeczowe.
Rajd organizowali członkowie SWRWK i LKS Płomień Kobyla, wsparła finansowo Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a catering do ogniska ufundował Jan Rumpel.