MUZYCZNE ZADUSZKI

„Nie śmierć rozdziela ludzi…” – muzyka zespołu „PRZECINEK”, poezja Jana Pawła II, architektura sakralna i krajobrazy – to wszystko złożyło się na niedzielny wieczór zaduszkowy, który odbył się w sali GOK w Kobyli

Zaduszki to kolejny projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla.

W niedzielny wieczór 27 października salę Gminnego Ośrodka Kultury zapełnili mieszkańcy wsi i ościennych miejscowości.

Około 150 osób wysłuchało koncertu znanego raciborskiego zespołu „PRZECINEK”, w repertuarze znalazły się utwory już znane jak i te z nowej płyty. W zadumę wprowadził fragment „Tryptyku Rzymskiego” autorstwa Jana Pawła II w doskonałej interpretacji Janusza Szlapańskiego. Projekcja multimedialna ukazująca architekturę, przyrodę i krajobrazy dopełniła całości. Wprowadzenie w charakter zbliżającego się czasu Wszystkich Świętych i dnia zadusznego odczytała Bożena Stokłosa.

Publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem, każdy numer nagradzany był gromkimi brawami, a po ostatnim utworze czuło się niedosyt wrażeń.

Występ nawiązywał do koncertów uwielbienia, co uświadamiało, że po śmierci jest coś jeszcze – Zmartwychwstanie i Zbawienie.

Przed koncertem w gościnnych progach GOK odbyła się msza i nabożeństwo, którego doskonałym dopełnieniem były wrażenia artystyczne wyniesione z koncertu.

tekst: Marek Niewrzoł

Fotogaleria