OKRĄGŁY STÓŁ W KOBYLI

Niecodzienny nastrój zapanował w niedzielny wieczór w Kobyli. W pięknie odremontowanym kościele parafialnym odbył się koncert poezji śpiewanej i pieśni wolnościowych.

Utwory znanych autorów i kompozytorów wykonali: Zuzanna Tomaszewska i Zygmunt Zippel. Zgromadzonych przywitał i słowo wstępne wygłosił Janusz Szlapański. Wspaniale brzmiały bogate w treść pieśni Bułata Okudżawy, „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona, czy „Zaproście mnie do stołu” z muzyką Henryka Albera do słów Włodzimierza Szymanowicza. Muzycy wykonali także autorski utwór Zygmunta Zippel : „Pomóżcie żyć jesieni”

 Publiczność zachęcona przez wokalistkę, śpiewała z artystami.  Każdy utwór nagradzano brawami. Nie obyło się bez bisu. Na zakończenie gospodarz świątyni ksiądz Proboszcz Edward Lisowski dziękował wykonawcom. Po tak gorącym przyjęciu Zuzanna Tomaszewska zapowiedziała, że chętnie pojawi się w okresie świąt Bożego Narodzenia z Grupą wokalną „Babski Kwartet” aby śpiewać kolędy.

 Koncert był inauguracją kolejnego projektu realizowanego przez członków Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla zatytułowanego: Przy Okrągłym Stole – nie zawsze pospolite Polaków rozmowy”.   Kolejne wydarzenia projektu już niebawem.  Bieżące informacje o realizowanych projektach podawane będą na stronie stowarzyszenia : www.kobyla-razem.pl

Projekt dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie