OTWARCIE WYSTAWY NA ZAMKU – KOBYLSKIE WESELE

Kobylskie Wesele, czyli jak to downiej bywało – otwarcie wystawy na zamku

 

W piątkowe popołudnie 6 listopada 2015 r. o godz. 17.00 w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się otwarcie nowej wystawy pt. „Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało”. Prezentowana ekspozycja, to 22 fotografie o tematyce weselnej oraz 2 egzemplarze książki pt. „Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało” autorstwa Kseni Pochwyt. Prezentowana na zamku ekspozycja to część projektu „Kobylskie Wesele” zrealizowanego w 2013 r. przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Inicjatorem i koordynatorem projektu „Kobylskie Wesele” był Mirosław Małek, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla. Działanie to realizowane było przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.  Projekt podkreśla rolę tradycji i historii małej ojczyzny jako źródła tożsamości społeczności lokalnej. Inicjuje również i podtrzymuje twórczość artystyczną. Ponadto celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz integracja mieszkańców wsi Kobyla.

 

Nieocenionej pomocy materialnej w urzeczywistnieniu powyższej koncepcji udzielili Panowie: Janusz Szlapański, Marek Niewrzoł, Jan Rumpel i Mirosław Wieczorek. Organizatorem i uczestnikiem wszystkich spotkań zespołu redakcyjnego była p. Katarzyna Knura.

 

tekst: Grzegorz Nowak

zdjęcia:  Grzegorz Nowak, Marek Niewrzoł

fotogaleria - kliknij tu