RODZINNIE ROWEREM – III Leśny Rodzinny Rajd Rowerowy – Kobyla 2015

Tak jak poprzednio i tym razem na dwa dni przed Dniem Dziecka pogoda nie zawiodła. W sobotni poranek 30 maja już przed 9.00 pojawili się pierwsi chętni do udziału w III Leśnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym – Kobyla 2015.

Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla, wzorem ubiegłych lat zaprosiło zapalonych rowerzystów na boisko sportowe LKS Płomień Kobyla przy ul. Spacerowej. Tuż przed rajdem każdy cyklista otrzymał od organizatora nieodpłatnie element odblaskowy.

Na 55 uczestników tegorocznego rajdu czekała nowa atrakcyjna trasa z zaplanowanym odpoczynkiem i poczęstunkiem w Rybaczówce w Pstrążnej. Zabezpieczenie techniczne rajdu stanowiła grupa strażaków z OSP Kobyla oraz bryczka zaprzężona w konie należące do Michała Węglorza. Pomimo tegorocznej, trudniejszej trasy wszyscy znakomicie sobie z nią poradzili.

Zaplanowane postoje: przy kamieniu upamiętniającym zasadzenie 800 drzew na 800-lecie Kobyli oraz przy dębie Eliaszu były okazją do odpoczynku. Był to też czas na wysłuchanie ciekawej opowieści Pani Reginy Knura o tym wyjątkowym drzewie. Poczęstunek w Pstrążnej zregenerował siły wszystkich rowerzystów.

Przygotowany przez Panią Katarzynę Knura interesujący konkurs wiedzy przyrodniczej z nagrodami zakończył pobyt w Pstrążnej. Powrotna droga wszystkim uczestnikom wydawała się zbyt krótka, a zakończenie rajdu zbyt szybkie. Ale co dobre szybko się kończy.

Organizatorami tej edycji rajdu byli: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla, LKS Płomień Kobyla, OSP Kobyla przy finansowym wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kornowacu. Na zakończenie rajdu wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i przeprowadzenie podziękowano gromkimi brawami.

Zapraszamy do wspólnej rowerowej wędrówki po Kobyli i okolicy już za rok.

ZDJĘCIA MOŻNA ZOBACZYĆ W ZAKŁADCE – FOTOGALERIA

 Mirosław Małek