„ROWER BEZ TAJEMNIC…” – jedzie.

Po raz kolejny członkowie naszego stowarzyszenia, chcą pokazać walory otaczających nas terenów.

Ciekawie zapowiada się projekt: „ROWER BEZ TAJEMNIC – JEŹDZIĆ RAZEM”- realizaowany przez trzyosobową grupę inicjatywną zawiązaną przy stowarzyszeniu.  Od początku października trwają gorączkowe prace związane z realizacją projektu.

Przedstawiciele organizatorów w ramach konkursu : Weź koło od starzika, a zostow mu moplika”zaprosili uczniów miejscowej szkoły oraz ich rodziców i dziadków do wspólnej zabawy. Uczniów poproszono o napisanie, krótkiego opowiadania związanego z rowerem – przy aktywnym udziale domowników.  Ma to być historia np. o tym jak dawniej dojeżdżano do pracy, jak przy pomocy roweru transportowano towary, zakupy itp.

- „Wszyscy nie tylko z terenu Kobyli, ale także goście z okolicznych miejscowości będą mieli okazję do pogłębienia wiedzy na temat doboru roweru, stroju, techniki jazdy, radzenia sobie w przypadku awarii, radą będą służyli doświadczeni rowerzyści, zaś zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w terenie nauczą ratownicy z OSP Bogunice. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chetnych już w piątek 24 października do Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobyli na godzinę 18.30 – wstęp wolny” – mówi Janusz Szlapański pomysłodawca projektu.

Ponadto organizatorzy zapraszają posiadaczy starych rowerów, fotografii i innych eksponatów zwiazanych z tyrystyką rowerową o udostępnienie na czas trwania projektu swoich zbiorów – czekają wyróżnienia i nagrody.

- „Jako nasi ojcowie na kole jechali „- o tym jak ważny jeszcze nie tak dawno był rower – wspomninać bedą osoby z naszej miejscowości. Ciekawe niejednokroć wesołe historie związane z rowerem. Kawa, ciasto i jak zwykle miła, serdeczna atmosfera towarzyszyć będą przybyłym w najbliższą niedzielę 26 października o godz. 18.00 do sali GOK w Kobyli – zapewnia Marek Niewrzoł – zapraszamy  wszystkich chętnych. To wszystko będzie się działo w ramach cyklicznej imprezy „ Przystanek Kobyla”

Jeszcze w tym roku chcemy zorganizować Rajd rowerowy– questing – czyli turystyka z zagadkami. Start - 15 listopada o godz. 14.00 z boiska LKS „Płomień” Kobyla przy ul. Spacerowej. Po powrocie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami – informuje Zuzanna Szlapańska.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

logoCRIS ZNACZEK_bz_www-01ramza_logo_72_rgb-01