ROWEROWY QUESTING W KOBYLI

Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla pokazali walory otaczających nas terenów zapraszając w ciepłe sobotnie popołudnie do wspólnej zabawy w terenie.

15 listopada, krótko po godzinie 14 ponad 40 uczestników wyruszyło z boiska LKS „Płomień” Kobyla na trasę rajdu rowerowego zorganizowanegojako questing – czyli turystyka z zagadkami. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2,5 roku jechał w foteliku na rowerze swojego taty, natomiast 3,5 letni Dominik przebył całą trasę samodzielnie.

Zamiast mapy – dzieci, młodzież i dorośli otrzymali karty startowe z wierszowanym tekstem w którym kryły się wskazówki dotyczące trasy i zadań do wykonania. Należało odnaleźć ukryte stempelki i odbić je we wskazanych na karcie polach . Wszyscy odnaleźli ukryte pieczątki i pojawili się na mecie.

- prosiliśmy rowerzystów o przybycie w kamizelkach odblaskowych. Tym, którzy nie mieli własnych, na starcie sprezentowaliśmy profesjonalne kamizelki z okolicznościwym logo projektu – mówi Janusz Szlapański.

Turystom wręczono także praktyczną latarkę LED montowaną do daszka czapki, ten gadżet znacznie poprawia bezpieczeństwo – po zmroku cyklista widziany jest z daleka, a w przypadku konieczności dokonania drobnej naprawy czy założenia łańcucha rowerzysta ma wolne ręce.

Na uczestników wracających z trasy czekało ognisko z kiełbaskami, napoje i słodycze. A największą przyjemność organizatorom sprawiły rozbawione twarze dzieci i zadowolenie dorosłych. Jeszcze przed zmrokiem dzieci wykorzystując obecność na boisku – spontanicznie utworzyły kilkuosobowe drużyny piłkarskie i rozegrały krótki mecz.

Była to już ostatnia impreza realizowanego przez stowarzyszenie projektu „ Rower bez tajemnic – jeździć razem” 

Bieżące informacje o kolejnych realizowanych projektach podawane bedą na naszej  stronie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

logo   CRIS ZNACZEK_bz_www-01   ramza_logo_72_rgb-01