Złoto dla Adama

Adam Węglorz startujący na klaczy Selekcja zdobył złoty medal w „XX Jeździeckich Mistrzostwach Szkół”, rozegranych sobotę i niedzielę 13-14 czerwca w Żywcu – Moszczanicy.

O zwycięstwie zadecydował czas ostatniego przejazdu – 43 sekundy. Adam był o 3 sekundy lepszy od rywala. Ponadto Adam startował na dwóch innych koniach w konkursach towarzyszących.

Szczypta talentu, łyżka szczęścia i wiadro ciężkiej pracy to przepis na sukces „- powiedział Adam po zejściu z podium.

Do startu, przygotowywała go trenerka pani Iwona Dunat – właścicielka konia laureata. Pani Iwona od początku nauki zauważyła potencjał, zdolności i zapał w pracy z końmi, powierzała uczniowi trudne zadania i darzyła zaufaniem.

Adam na co dzień mieszka w Kobyli. Obecnie już absolwent technikum, na czas nauki przeniósł się do internatu Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy, lecz zawsze chętnie wracał w rodzinne strony.

Zamiłowanie do koni wyniósł z rodzinnego domu – od wczesnego dzieciństwa miał bowiem z nimi styczność. Jego ojciec Michał także kocha te zwierzęta, obecnie w stajni Węglorzów przebywają cztery konie.

Pan Michał nie krył dumy z sukcesu syna: „To bardzo miły akcent na zakończenie nauki” – stwierdził.

Opracowanie i zdjęcia: Marek Niewrzoł

Zdjęcia zobaczysz klikając  tu - FOTOGALERIA